Kujdesuni per veten

Shëndeti gjatë shtatzënisë

per me shume informata per kujdesin tuaj gjate shtatezanise, klikoni ne artikujt e meposhtem

 

Zhvillimi i bebes sipas javëve të shtatzënisë

Në javët e para të shtatzënisë bebja quhet embrion, kurse që nga java e dhjetë quhet fetus.

Lexo më shumë...

Zieni mirë mishin e viqit dhe të shpezëve sepse kështu evitoni infeksionin me Toxoplasma e cila dëmton beben.

Lajini me shumë kujdes frutat, perimet dhe sallatat për

Lexo më shumë...

Shumica e grave vizitën e parë (dhe njëkohësisht më të gjatë) e kanë midis javës 8 dhe 12 të shtatzënisë. Sa më herët aq më mirë. Përgatituni dhe ndani mjaft kohë për këtë vizitë, sepse mjeku do t’ju merr anamnezën në

Lexo më shumë...

Kur pini duhan monoksidi i karbonit dhe nikotina shkojnë në mushkëri dhe pastaj kalojnë në gjak. Kjo do të thotë se:

Bebja juaj merr më pak oksigjen dhe nuk rritet aq sa

Lexo më shumë...

Artikuj të tjerë...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

3